niedziela, 22 listopada 2015

SERCA

Poproszono mnie o zrobienie serc i oto one. Może moje pomysły przydadzą się komuś? Jeden z nich nie jest nowy, ponieważ pokazałam go już dużo wcześniej w mojej książce. Zdjęcia niestety  przekłamują rzeczywistość.Oba serca w realu są mocno czerwone z dodatkiem złota i  kryształków, które opalizują.Forma jest tak pomyślana, że każde składa się i może zmieścić się do koperty.


piątek, 20 listopada 2015

ŚWIĄTECZNE

Z "pewną dozą nieśmiałości" pokazuję pierwsze w tym roku kartki na Boże Narodzenie.Wykorzystuję gotowe elementy, bo czasu  mam mało i wszystko idzie mi do tyłu.


niedziela, 15 listopada 2015

MINI ANIOŁEK

W ostatniej Wenie - świątecznej znajduje się mój - mini aniołek. Pokazuję, jak krok po kroku go wykonać. Zadanie nie jest trudne, ale moje uwagi mogą się komuś przydać. Polecam, bo jest to drobiazg, który można samemu wykonać i na upominek świąteczny jak znalazł.
A tak wygląda na zbliżeniu.Główka z grochu, skrzydła z pestek dyni, tułów ze słomy a włosy ze sznurka konopnego.Sama natura.
Sukieneczki mogą być różne.
Te które zrobiłam na potrzeby artykułu już znalazły nabywców ( zdjęcie poniżej ), dlatego wczoraj powstał mały hurcik ( kolejne zdjęcie ).
poniedziałek, 9 listopada 2015

piątek, 6 listopada 2015

KURSIK - KWIATUSZKI Z KALKI

Już  dawno to przygotowałam , ale mój powolny komputer doprowadza mnie do szału, tym bardziej, że doba robi się coraz krótsza.Nie jestem mistrzynią w robieniu kwiatków, wolę gotowe, bo to zabiera mniej czasu, ale te robię częściej, bo są moim zdaniem ładne no i tanie.
Za pomocą wykrojnika lub dziurkacza wycinam płatki kwiatka.
Na miękkim podłożu za pomocą narzędzie kulkowego ( może być spinacz do papieru, lub szydełko) wygniatam płatki, aby je uplastycznić.
Odwracam płatek i wygniatam środek.
Brzegi płatków przecieram tuszem i sklejam je do siebie. Środek można uzupełnić koralikiem.
A tak wyglądają na kartce.Są delikatne i lekko transparentne.


A tu sama kartka w pudełeczku.
Pięknie wyglądają kwiatki białe z kalki przezroczystej, zwłaszcza na kartkach ślubnych.Zdjęcia jak zwykle w moim wydaniu słabej jakości, ale myślę, że pomysł ważniejszy.